Centrum jednodenní péče rozšiřuje operativu a navyšuje kapacitu o dva operační sály

11. 10. 2024

Po loňském rozšíření Centra jednodenní péče v Rehabilitační nemocnici Beroun o klasickou chirurgii mohou pacienti nově využít například plastickou chirurgii. Plánuje se ale i rozšíření služeb v oboru gynekologie, ORL a proktologie.

Zdravotnický holding AKESO intenzivně pracuje na dalším zkvalitňování služeb Centra jednodenní péče, které díky moderním diagnostickým metodám a operativě poskytuje pacientům špičkovou péči v oblasti jednodenní medicíny.

Přes pět tisíc artroskopických operací

Hlavní doménou Centra je jednoznačně oddělení artroskopie pod vedením MUDr. Zdenka Kopečného, kde v minulém roce lékaři provedli přes 5 tisíc zákroků a toto číslo i nadále roste. „Daří se to především díky stabilnímu personálu a hladkému chodu všech programů a v neposlední řadě také velkému zájmu o jednodenní péči v naší nemocnici. Díky tomu se čekací doba na zákrok dostala pod čtyři týdny. To je výrazně pod celorepublikovým průměrem, který se dle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR pohybuje zhruba devět týdnů,“ uvádí manažer Centra jednodenní péče berounské nemocnice Mgr. Roman Švestka, MBA. Na efektivitu při objednávání pacientů se zde klade velký důraz, a lékaři tak pacienty dokážou indikovat i do jednoho týdne.

Laparoskopické zákroky i plastická chirurgie

Už loni na jaře bylo Centrum jednodenní péče rozšířeno i o klasickou chirurgii v podobě laparoskopických zákroků. „Operace provádějí chirurgové z naší sesterské Nemocnice Hořovice. Hořovičtí lékaři se věnují převážně výkonům pupeční a tříselné kýly a kýly v jizvě, či křečovým žilám a žlučníkům,“ popisuje Roman Švestka a dodává: „Na operace žlučníku se na berounských operačních sálech zaměřuje převážně náš externí lékař, známý zejména svou opakovanou účastí na misích Lékaři bez hranic, pan doktor Tomáš Šebek.“ Zajímavou novinkou je také rozšíření Centra o služby plastické chirurgie. Té se ujal mezinárodně uznávaný plastický chirurg MUDr. Miroslav Krejča, Ph.D. Pacienti mohou využít širokou nabídku zákroků zejména v oblastech obličeje, hrudníku, břicha či končetin.

Výstavba nových operačních sálů

Co se týče celkové operativy v rámci jednodenní péče, která v loňském roce dosáhla počtu 5 300 zákroků, průběžné statistiky už nyní naznačují, že letošní čísla se dotknou hranice 6 tisíc. „V listopadu plánujeme otevření již šestého operačního sálu, který bude sloužit převážně nově nastupujícímu týmu ortopedů a chirurgů. Nyní se již pracuje na dokončení dalšího sálu, kterým rozšíříme operativu v oboru chirurgie, gynekologie, ORL a proktologie,“ uzavírá Roman Švestka.