Sympozium Centra duševní rehabilitace nabídlo zajímavá témata nejen z oblasti psychiatrie

15. 10. 2024

Závěr minulého týdne patřil v Rehabilitační nemocnici Beroun v pavilonu Centra duševní rehabilitace všem odborníkům z oblasti psychiatrie a klinické psychologie. V moderním multifunkčním sále se zde konal první ročník sympozia, které neslo podnázev „Společný cíl, mnohé možnosti.“

Dvoudenní odborné konference se zúčastnilo několik desítek zájemců z řad psychiatrů, klinických psychologů, ale i dalších nelékařských pracovníků. Přednášky se týkaly nejrůznějších témat, například dětské psychiatrie, sexuální medicíny, neurostimulace v psychiatrii, role vyváženého životního stylu ve vztahu k duševnímu zdraví a mnoho dalších.

„Toto sympozium jsme v Centru duševní rehabilitace uspořádali vůbec poprvé a já mám velkou radost, že hned první ročník byl úspěšný. Chtěl bych poděkovat všem přednášejícím za velmi zajímavé, obohacující přenášky a zároveň děkuji také posluchačům, že se zúčastnili. Jak napovídá již název celého sympozia, náš cíl je společný a k jeho dosažení se nabízí mnohé možnosti. Rád bych věřil, že jsme se zde navzájem inspirovali a obohatili o nové pohledy na danou věc,“ říká primář Centra duševní rehabilitace a odborný garant konference MUDr. Pavel Doubek, Ph.D.

Pátek patřil zejména problematice dětské psychiatrie a sexuální medicíny, tématu transgender osob, parafilie nebo sexuální edukace lidí s mentálním a inteligenčním znevýhodněním. V sobotu se přednášející věnovali zejména duševním poruchám, roli spánkové hygieny nebo tématu indikační a terapeutické hranice neurostimulační léčby. Představila se také platforma Mindwell – digitální terapie psychických onemocnění, která, jako celá nemocnice, spadá pod zdravotnický holding AKESO.

Na závěr konference si účastníci prohlédli také prostory Centra duševní rehabilitace, budovu s unikátním systémem osvětlení, jenž napodobuje přirozený denní cyklus a jehož vlivem dochází k obnově správného nastavení cirkadiánních rytmů. Takto vhodně aplikovaný světelný režim má za účinek léčbu příznaků poruch nálady, zlepšuje aktivitu, pozitivně ovlivňuje paměť a v neposlední řadě i kvalitu a délku spánku. Centrum poskytuje lůžkové
i ambulantní služby, včetně apartmánové péče a nadstandardní prémiové péče. Odborníci zde  léčí široké spektrum psychiatrických diagnóz. Centrum duševní rehabilitace se vyznačuje svou jedinečností i díky kladení důrazu na návaznost péče, a to například prostřednictvím komunitního a víceoborového přístupu.

V případě, že máte zájem se účastnit i dalších seminářů a akcí, které jsou v Rehabilitační nemocnici Beroun pořádány, sledujte webové stránky.