Den bezpečí v Berouně: děti si vyzkoušely resuscitaci i ošetření zranění

17. 6. 2024

V pátek 14. června se v berounském kempu Na Hrázi opět uskutečnil Den bezpečí, který přilákal mnoho návštěvníků, především pak žáků z okolních základních a mateřských škol. Tradičním několikaletým účastníkem jsou i naše obě nemocnice.

Akci pravidelně pořádá město Beroun ve spolupráci s místními složkami Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje a cílem je nejen ukázat práci hasičů, policie a zdravotníků, ale také zvýšit povědomí o bezpečnostních opatřeních a prevenci.

Součástí programu byly různé ukázky, soutěže a aktivity pro děti. Velkému zájmu se opět těšil i náš stánek, který kolemjdoucím představil zdravotnický holding AKESO, a především pak místní Rehabilitační nemocnici Beroun a nedalekou Nemocnici Hořovice.

Děti a také dospělí měli možnost si prohlédnout převozovou sanitku a vyzkoušet si, jak se provádí život zachraňující kardiopulmonální resuscitace (KPR). Celým procesem je provedl zdravotník Tomáš Kincl. Mezitím jeho kolegyně Zuzana Palivcová zájemcům zase ukázala ošetření různých zranění. Od stánku poté povětšinou odcházely desítky malých „obvázaných pacientů“.

Už teď se těšíme na setkání v příštím roce!