Centrum duševní rehabilitace navštívili studenti z USA

1. 10. 2024

V rámci mezinárodního studijního programu jsme v berounské nemocnici přivítali studenty z USA. Pětadvacetičlenná delegace z University of St. Thomas v Minnesotě si v průběhu své návštěvy České republiky prohlédla prostory Centra duševní rehabilitace i další části nemocnice a seznámila se s chodem našeho zařízení.

„Téma celé návštěvy neslo název Nové technologie ve zdravotnictví, v nichž naše zařízení patří k evropské špičce. Studentům jsme představili celkovou filosofii holdingu AKESO, metody, které používáme i naše vize do budoucna. Evropské a speciálně české zdravotnictví funguje samozřejmě jinak než ve Státech, avšak cíle máme stejné – spokojený pacient i personál. Jsem přesvědčen, že tyto mezinárodní návštěvy jsou velkým přínosem a výměna zkušeností během diskuse jistě obohatila obě strany,“ říká MUDr. František Vlček, Ph.D., MHA, ředitel rozvoje a inovací AKESO holding.

Rehabilitační nemocnice Beroun v rámci mezinárodních programů hostí i studenty a odborníky z dalších zemí, letos se přijeli podívat například studenti fyzioterapie z Finska či Řecka.