Rekonstrukce pavilonu C přinesla nové moderní zázemí pro lékaře a další personál

7. 8. 2024

V naší nemocnici vytrvale pracujeme na jejím postupném zvelebování. Na řadu přišla další část modernizace budovy pavilonu C, kde se řemeslníci pustili do rekonstrukce střechy a podkroví. Nově má tak personál k dispozici moderní a komfortní prostory, které přispívají k příjemnějšímu pracovnímu prostředí.

Rehabilitační nemocnice Beroun od své privatizace v roce 2007, kdy ji koupil Ing. Sotirios Zavalianis, prochází průběžnou modernizací. Nyní se proměny dotkly třetího patra pavilonu C, jež slouží jako zázemí pro lékaře a personál administrativy jednotlivých oddělení. Hlavním impulzem pro rekonstrukci byla již nutná výměna střešní krytiny.

Architekti s ní tedy spojili i celkovou modernizaci interiéru a jeho rozšíření, do něhož zahrnuli dosud nevyužívané půdní prostory v obou křídlech budovy. Práce probíhaly od dubna 2023 do letošního května a nyní se pouze dokončují stavební práce v podobě instalace venkovního výtahu.

„S rozvojem lékařské péče rostou nároky na zajištění adekvátního zázemí pro personál. Proto jsme ve východní části objektu postavili nové kanceláře, velkou zasedací místnost a kuchyňský kout. Původní zasedací místnost v západní části byla přemístěna do křídla budovy a tím mohly vzniknout další lékařské pokoje a prostor pro přesunutí původního kuchyňského koutu na vhodnější místo,“ říká na úvod stavbyvedoucí Michal Gajdušek ze společnosti Construction Team, jež je společně s nemocnicí a dalšími zdravotními zařízeními součástí holdingu AKESO.

V první fázi rekonstrukce, při které se pracovalo na nové střeše, řemeslníci zároveň dispozičně připravili i půdní prostory pro nově chystanou vestavbu. „Na několika místech jsme museli nahradit staré trámy za nové a společně s krytinou jsme kompletně vyměnili i střešní folii a izolaci. Jednotlivé místnosti dostaly nová střešní okna se slunečními roletami,“ doplnil svého kolegu stavbyvedoucí Stanislav Pýcha, který měl tuto část stavebních prací na starosti. Řemeslníci odstranili i několik komínů, které byly rozebrány a zaslepeny na úrovni půdního patra. „Komíny se už z technologického hlediska nepoužívaly a jejich zrušením jsme získali spoustu nového místa právě pro půdní vestavbu,“ doplnil Stanislav Pýcha.

Druhá fáze se zaměřila na interiér, kdy byly kompletně vyměněny rozvody elektřiny, datové linky a čidla požární ochrany. Navíc, pro zajištění komfortního pracovního prostředí i v horkých měsících, technici do všech místností nainstalovali klimatizační jednotky. Původní zářivky nahradilo nové stropní osvětlení a chodby a sociální zařízení dostaly vkusné velkoformátové obklady. „Dlaždice jsou španělské výroby známé pod označením Statuario. Pro vybavení koupelen, WC a sprch jsme zase využili materiál, který zbyl po dokončení Centra duševní rehabilitace,“ podotkl Michal Gajdušek.

Po úspěšné rekonstrukci nyní prostory pavilonu C poskytují zaměstnancům moderní a funkční zázemí, které splňuje veškeré požadavky na komfortní a příjemné pracovní prostředí.